Wycieczka Jeżyków do Wieży Ciśnień Muzeum Wodociągów
Dzieci z grupy V "Jeżyki" w ramach Bydgoskiego Grantu Ekologicznego uczestniczyły w wycieczce do Wieży Ciśnień Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy. Podczas zwiedzania przedszkolaki poznały historię wodociągów oraz dowiedziały się, skąd bierze się woda w naszych domach i jak wygląda proces jej oczyszczania. Dzieci oglądały ciekawe eksponaty, dawne urządzenia wodociągowe oraz wystawy związane z pracą wodociągów. Dużym zainteresowaniem cieszył się taras widokowy, z którego można było podziwiać panoramę miasta. Wycieczka była ciekawą lekcją przyrody i techniki oraz dostarczyła dzieciom wielu nowych doświadczeń.
Czytaj więcej!Wycieczka Żabek do Miejskich Wodociągów i Kanalizacji
Dzieci z grupy Żabek w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego uczestniczyły w wycieczce do Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy. Podczas wizyty przedszkolaki dowiedziały się, skąd bierze się woda w naszych domach oraz jak wygląda proces jej oczyszczania. Dzieci miały okazję zobaczyć urządzenia wykorzystywane do pracy wodociągów, poznały zasady oszczędzania wody oraz znaczenie dbania o środowisko. Wycieczka była ciekawą i wartościową lekcją przyrody oraz ekologii.
Czytaj więcej!SPOTKANIE Z POLICJĄ
W naszym przedszkolu odbyły się wyjątkowe zajęcia z udziałem policji. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, na czym polega praca policjanta oraz jak ważną rolę pełni on w dbaniu o bezpieczeństwo. Podczas spotkania przedszkolaki przypomniały sobie zasady ruchu drogowego, numer alarmowy 112 oraz uczyły się, jak zachować się w sytuacjach wymagających wezwania pomocy. Nie zabrakło także rozmów o bezpiecznym zachowaniu wobec obcych oraz zasadach bezpieczeństwa podczas zabawy i spacerów. Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające, a dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach.
Czytaj więcej!KONKURS FOTOGRAFICZNY "WODA W MOIM MIEŚCIE"
W ramach Bydgoskiego Grantu Ekologicznego odbył się miedzyprzedszkolny konkurs fotograficzny pt. „Woda w moim mieście”. Uczestnicy wykazali się ogromną kreatywnością i wrażliwością, ukazując piękno wody w różnych zakątkach miasta. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział oraz zaangażowanie. Wszystkie prace były wyjątkowe i zasługują na wielkie brawa!
Czytaj więcej!Zostań Przyjacielem Kropelki
W ramach BGE w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia edukacyjne pt. „Zostań Przyjacielem Kropelki”organizowane przez bydgoskie wodociągi. Dzieci dowiedziały się, skąd pochodzi woda, dlaczego warto pić kranówkę oraz jak ważna jest woda dla ludzi, roślin i zwierząt. Podczas zajęć poruszono również temat dbania o kanalizację, oczyszczania wody oraz znaczenia deszczówki i ochrony środowiska.
Czytaj więcej!


